Maska FFP1

Brak w magazynie

Maska FFP1
  • Polska produkcja
  • Model: FFP1
  • Atest | Certyfikowana
  • Klasa filtracji: FFP1

Opis produktu

Maska FFP1

Maska FFP1 – Półmaska FFP1

Dostępne półmaski ochrony naszych dróg oddechowych chronią nas zarówno przed pyłem, dymem i aerozolem. Jedyne przed czym nie chronią to para oraz gaz. System klasyfikacji zakłada podział na trzy klasy FFP, przy czym skrót FFP oznacza „filtering face piece”. Maski te zakrywają zarówno usta jak i nos, składają się z różnych materiałów filtracyjnych oraz samej maski.

Półmaski zalecane są w środowiskach pracy, gdzie przekroczona została wartość maksymalnego dopuszczalnego stężenia pyłów, dymu lub aerozoli w wdychanym powietrzu. Jeżeli wartości te zostaną przekroczone to używanie środków ochrony dróg oddechowych staje się obowiązkowe. Niebezpieczne cząsteczki są zazwyczaj rakotwórcze i stopniowo mogą powodować uszkodzenie układu oddechowego przez wiele lat pracy w ciężkich warunkach. Może się rozwijać wiele poważnych schorzeń oraz chorób. W najlepszym razie pracownicy muszą zmagać się jedynie z nieprzyjemnymi zapachami.

Półmaski ochrony dróg oddechowych zabezpieczają przed wodnymi i oleistymi cząsteczkami aerozoli w trzech klasach, dymem i pyłem w miejscu pracy.

Maska FFP1 do ochrony dróg oddechowych jest odpowiednia do środowisk pracy, w których nie należy się spodziewać toksycznych pyłów lub aerozoli. Filtrują one co najmniej 80% cząsteczek znajdujących się w powietrzu i można je stosować, jeśli wartość graniczna narażenia w miejscu pracy nie jest przekroczona więcej niż 4-krotnie.

Maski ochrony dróg oddechowych klasy FFP1 są zwykle wystarczające w przemyśle budowlanym czy spożywczym.

Tego typu maski mogą mieć zastosowanie w przemyśle spożywczym, rolniczy, gdzie występują nietoksyczne pyły. Również dobrze sprawdza się w przemyśle drzewnym, przy obróbce drewna. Tam gdzie mamy do czynienia z takimi pyłami jak gips, kreda, cement. Jak również tam, gdzie występują opiłki metali żelaznych.

Należy pamiętać o tym, że maski te nie dostarczają tlenu czyli nie zapewniają ochrony w przypadku niedoboru tlenu. Przeciwwskazaniem do stosowania maski są kanały, studzienki czy tez zbiorniki. Półmaska nie chroni przed zanieczyszczeniami w postaci par gazów i mgły substancji szkodliwych dla zdrowia i niebezpiecznych dla życia. . Nie używać podczas gaszenia pożaru. Półmaska nie zapewnia szczelności jeżeli będzie noszona na twarzy nieogolonej lub brodatej.

Dzięki temu, że maska ma anatomiczny kształt oraz zacisk nosowy oraz pod spodem znajduje się pianka, półmaska jest łatwa do dopasowanie dla większości kształtów twarzy, przez co jest w stanie zapewnić konieczną szczelność. Maska FFP1 jest tak skonstruowana, aby można było w niej z łatwością oddychać w trakcie całej zmiany roboczej.

Zanim użyjemy maski powinniśmy sprawdzić jej stan techniczny, czy jakikolwiek z elementów nie jest uszkodzony. Półmaski FFP1 uszkodzone oraz takie, których data ważności została przekroczone nie mogą być użyte. Półmaski nie należy składać i zaginać. Półmaski należy przechowywać w temperaturze od -20°C do +40°C a wilgotność nie może przekraczać 70%.

Wyższy poziom ochrony zapewnia maska ffp2

Ciekawy artykuł – w języku angielskim – na temat masek ffp1 znajdziesz tutaj: https://www.afnor.org/en/news/protective-masks-faced-with-coronavirus-standard-development-bodies-follow-multiple-leads/

Jak stosować?

ten produkt
Półmaska filtrująca FFP1 – Maska FFP1

Wasze oceny

0 wpisów

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz opinię o "Maska FFP1"