Maska FFP2

Brak w magazynie

Maska FFP2 ochronna:
  • Polska produkcja
  • Model: FFP2
  • Atestowana
  • Klasa bezpieczeństwa: FFP2

Opis produktu

Maska FFP2

Maska FFP2 – Półmaska FFP2

Maski o rożnych klasach przeznaczone są do różnych środowisk pracy. Maska FFP2 nadaje się do pracy w środowisku, gdzie w wdychanym powietrzu występują substancje mutagenne oraz szkodliwe dla naszego układu oddechowego. Zadaniem takiej maski jest przechwycenie przynajmniej 94% cząsteczek znajdujących się w powietrzu. Możemy je zastosować, gdy wartość graniczna narażenia w miejscu pracy nie będzie przekroczona więcej niż 10-krotnie.

Maski ochrony dróg oddechowych o klasie ochrony FFP2 maja zastosowanie w przemyśle metalowym lub w górnictwie. Pracownicy tych sektorów maja do czynienie z aerozolami, mgłą i dymem, które w dłuższej perspektywie prowadzą do rozwoju chorób układu oddechowego, takich jak rak płuc, i znacząco zwiększają ryzyko poważnych powikłań, takich jak aktywna gruźlica płuc. Ponadto dzięki nowatorskiemu systemowi chronią przed przykrym zapachem w miejscu pracy.

Na rynku możemy dostać przeróżne maski przeciwpyłowe, które dzięki specjalnym filtrom uchronią nas przed zanieczyszczeniami mikrobiologicznymi. Mogą one przefiltrować aż 95% cząsteczek zawartych w powietrzu, co zagwarantować nam może skuteczność w przypadku przenoszenia drobnoustrojów. Minusem jest to, ze przy dłuższym ich stosowaniu mogą utrudniać oddychanie a w efekcie prowadzić do obniżenia odporności. Maski filtrujące FFP2 są zazwyczaj tak zaprojektowane, by ściśle przylegały do skóry twarzy, a całe wdychane powietrze przechodziło przez filtr maski.

Maski takie mogą być dodatkowo zaopatrzone w zaworek ułatwiający wydychanie powietrza. Jest to szczególnie przydatne rozwiązanie w razie konieczności noszenia maski przez długi czas. Przez zaworek usuwana jest też część wydychanej pary wodnej, co pozwala zmniejszyć wilgotność w komorze maski (w porównaniu z maskami bez zaworka) i może wydłużyć dopuszczalny czas jej użytkowania.

W przypadku koronawirusa drogą transmisji jest droga kropelkowa. Powstające w czasie mówienia, kaszlu lub kichania cząstki są stosunkowo duże, nie przenoszą się na dalsze odległości i szybko opadają grawitacyjnie. Nie da się ich również wciągnąć pod maskę chirurgiczną wraz z powietrzem nabieranym w czasie wdechu. Podczas niektórych procedur medycznych może natomiast dojść do powstania aerozolu.

Maseczki to przede wszystkim ochrona przed stałymi i płynnymi pyłami, które są szkodliwe dla zdrowia, dymem i cząsteczkami aerozolu, w przypadku krótkotrwałego kontaktu powodują podrażnienie dróg oddechowych, a w perspektywie długoterminowej zmniejszają elastyczność tkanki płucnej. Całkowity przeciek wewnętrzny nie może przekroczyć 11procent, natomiast wartość graniczna narażenia w miejscu pracy nie może być przekroczona więcej niż 10-krotnie.

Każdy rodzaj masek ma inne zastosowanie, dlatego warto wiedzieć jaka będzie odpowiednia do wykonywanej przez nas pracy. W tym celu warto poczytać na temat każdej o innej klasie przepuszczalności. Odpowiednio dobrana uchroni nas przed szkodliwymi substancjami oraz oparami.

Kolejną, wyższą klasę filtracji i ochrony zapenia maska ffp3

Warto także zapoznać się z porównaniem różnych klas bezpieczeństwa masek, które świetnie omówione zostało tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=dGw3fXkFtqo

Jak stosować?

ten produkt
Półmaska filtrująca FFP2 – Maska FFP2

Wasze oceny

0 wpisów

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz opinię o "Maska FFP2"