Maska FFP3

Brak w magazynie

Maska FFP3 ochronna:
  • Polski producent
  • Model: FFP3
  • Atestowana
  • Klasa bezpieczeństwa: FFP3

Opis produktu

Maska FFP3

Maska FFP3 – Półmaska FFP3

Różne maseczki rożna efektywność, jeśli chodzi o efektywność filtracji szkodliwych substancji, które wnikają do układu oddechowego pod postacią aerozolu. Maska FFP3 ma największą skuteczność w zatrzymywaniu szkodliwych cząsteczek aerozoli. Cyfry bowiem oznaczają klasę ochronną, która ma świadczyć o skuteczności filtrów ochronnych. Półmaski pochłaniają cząsteczki z powietrza albo filtrują powietrze od gazów, bakterii, wirusów, pyłów. Są wykonane z materiału filtrującego, zakrywają nos i usta, czasami są wyposażone w zawór wydechowy. Takie maski oddechowe zapewniają ochronę tylko przez ograniczony czas.

W czasie pandemii koronawirusa wywołującego chorobę znana jako COVID-19 polskie Ministerstwo Zdrowia uważa, że każda osoba bez względu, która opuszcza miejsce pobytu powinna okrywać usta oraz nos, by w ten sposób spowolnić rozprzestrzenianie się danego wirusa wśród społeczeństwa. Sama maseczka nie zapewnia całkowitej ochrony przed zakażeniem. Noszenie jej nie zwalnia ze stosowania innych środków zapobiegawczych, takich jak mycie rąk czy zachowanie 2-metrowej odległości od drugiej osoby.

Maska FFP3 posiada specjalny system z trzema komorami, który zapewnia komfortowy mikroklimat pod maską. Zastosowana również została elastyczna opaska z klipsem, dzięki której możemy dowolnie regulować dopasowanie maseczki. Zawór wydechowy zmniejsza opór oddechowy oraz powoduje redukcje gromadzenia się ciepła i wilgoci w masce. Dwa dodatkowe filtry z zaworami wdechowymi zapewniające mniejszą oporność oddechową i większy komfort dzięki lżejszej wymianie powietrza,  przylegająca uszczelka wargowa zapewniająca optymalny komfort noszenia i dokładną szczelność, takie połączenie gwarantuje perfekcyjne dopasowanie do niemal każdego kształtu nosa.

Nadmierne i niekoniecznie potrzebne noszenie masek przez ogół społeczeństwa stwarza problemy z zaopatrzeniem personelu medycznego. Półmaska powinna być prawidłowo założona i prawidłowo dopasowana do wymiarów i kształtu twarzy użytkownika. Gdy jednak tak się nie stanie i jeśli dookoła półmaski znajdują się prześwity, nie stanowi praktycznie żadnej ochrony.

Załóżmy jednak, że mamy tę maskę dopasowaną i założoną we właściwy sposób. Czy w takiej sytuacji zabezpieczy nas przed zakażeniem korona wirusem? Jeśli maska jest założona poprawnie i znajdziemy się w strefie, w której występuje zagrożenie, to po jej zdjęciu znajduje się na niej całe mnóstwo wirusów. Zatem musimy tę maskę zdjąć bardzo ostrożnie, najlepiej w taki sposób, by nie dotykać jej czaszy. Natychmiast po zdjęciu powinniśmy maskę poddać utylizacji, żeby drobnoustroje się nie roznosiły, a ręce natychmiast umyć i zdezynfekować.

Masek jednorazowych pod żadnym pozorem nie należy zakładać ponownie. Maseczka ochronna ma sens tylko, jeśli będzie prawidłowo używana, jeśli osoba ją nosząca będzie przestrzegać działań profilaktycznych. W innym razie nie tylko nie pomoże, ale więcej – może stać się potencjalnym źródłem infekcji, np. jeśli użytkownik nie umyje rąk i nie odkazi ich środkami na bazie alkoholu lub równie skutecznymi chemicznymi, bezalkoholowymi odpowiednikami.

Teoretycznie istnieją sposoby na wydłużenie żywotności maseczek, ale są to porady nieoficjalne, których skuteczność nigdy nie została zweryfikowana w wiarygodny, naukowy sposób. Nieco światła na ten temat rzuca artykuł na naszym blogu, który znajdziesz tutaj: https://maskanatwarz.pl/blog-bhp

 

 

Jak stosować?

ten produkt
Półmaska filtrująca FFP3 – Maska FFP3

Wasze oceny

0 wpisów

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz opinię o "Maska FFP3"